دایا سرور | ماهنامه بزرگراه رایانه
  1. ارائه سیستمها و تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات

 

  •  DAS:

این تکنولوژی به دستگاهی اطلاق می شود که بصورت مستقیم به یک سرور و یا یک workstation  وصل شده و هیچ ذخیره شبکه بین آنها نیست .

این تکنولوژی در محیط هایی که یک دستگاه سرور به عنوان سرویس دهنده اصلی بوده و کلیه اطلاعات باید به صورت مستقیم در اختیار سرویس دهنده قرار گیرداستفاده می شود .

 

NAS‪(Network Attached System)‬ :

یک دستگاه ذخیره سازی NAS دستگاهی است که اطلاعات آن با استفاده از پروتکل های ارتباطی نظیر NFS ،CIFS و ... به صورت اشتراکی در اختیار شبکه و کاربران قرار می گیرد . این دستگاهها قابلیت ارتقاء از لحاظ نوع و تعداد حافظه ذخیره سازی را دارا می باشد

 

SAN‪(Storage Aria Network)‬ :

یک شبکه پر سرعت اختصاصی است که سرورها و سیستمهای ذخیره سازی را به یکدیگر متصل می کند .

 

  •  

نوعی از تجهیزات ذخیره سازی شامل  Tape drive ، slot  های مجزا با نوارهای کارتریج و یک بار کد خوان و Robot جهت Loud کردن نوارهای کارتریج میباشد.

بدلیل سرعت دسترسی پایین و ظرفیت بالایی که اینگونه دستگاهها دارند معمولأ برای Back up گیری و آرشیو اطلاعات بکار می رود .

 

Desktop All in One

این تجهیزات همانند نسل گذشته کامپیوترهای اداری امکان دریافت سرویسهای مورد نیاز کاربران در شبکه های گسترده را میسرمیسازد.یکی از مزیت های این محصول استفاده کمتراز فضای کاری از طریق یکپارچگی کامل تمام قطعات و تجهیزات مورد نیاز یک کامپیوتر شخصی، در فضای مونیتور است . از مزایای دیگر آن تلفیق و همخوانی کامل تجهیزات و قطعات و تستهای دقیق کارخانه تولید کننده از عملکرد صحیح آنها است .

طبق نظرتولید کننده ،موارد فوق باعث افزایش کارایی و عملکرد کاربر شده و هزینه تعمیر و نگهداری را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده است .

محصولات