هر چیزی که نیاز دارید درباره‌ی برنامه‌ی وارانتی افزایش یافته‌ی Apple بدانید | ماهنامه بزرگراه رایانه
محصولات AppleCare

دسته بندی: 

هزینه‌ی AppleCare+، چیزهایی که تحت پوشش قرار می‌دهد و پاسخ به تمام سوالات شما

دیوایس‌های Apple شما ارزان نیستند و اگر iPhone خود را زمین بیندازید، iPad یک روز روشن نشود یا درایو سخت Mac درست روبروی شما از کار بیفتد تعمیر آن‌ها نیز ارزان نخواهد بود. Apple یک وارانتی محدود 1 ساله را برای تمامی سخت‌افزارهای خود ارائه می‌کند و بنابراین اگر اشکال یا خرابی در فرآیند ساخت ایجاد شده باشد شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. در عین حال برای محافظت در مقابل خرابی‌های اتفاقی، به علاوه‌ی افزایش وارانتی اصلی برای برخورداری از پشتیبانی فنی رایگان و طولانی‌تر، شما می‌توانید خرید AppleCare+ را انتخاب کنید. ما در این مقاله به تشریح آن، این که چه چیزهایی را تحت پوشش قرار می‌دهد و مقدار مبلغی که باید انتظار پرداختش را داشته باشید می‌پردازیم. فقط شما می‌توانید درباره‌ی موقعیت خود تصمیم بگیرید اما این مقاله همه‌ی چیزهایی که باید برای اتخاذ یک تصمیم هوشمندانه بدانید در اختیار شما قرار دهد.

اطلاعات کلی مربوط به APPLECARE+

اگر تا به حال چیزی درباره‌ی AppleCare نشنیده‌اید، از همین‌جا شروع کنید! در غیر این صورت به راحتی می‌توانید از این بخش بگذرید و به مباحثی که دیوایس‌های خاص شما را تحت پوشش قرار می‌دهند رجوع کنید.

APPLECARE+ چیست؟ چه تفاوتی با وارانتی معمولی ارائه شده به همراه محصولات APPLE دارد؟

AppleCare،‌ تعریف Apple برای برنامه‌های وارانتی‌اش است. هر دیوایس Apple به همراه یک سرویس وارانتی AppleCare خاص و پشتیبانی رایگان تلفنی / گفت‌و‌گو همراه است که نوعا یک سال برای وارانتی و 90 روز پشتیبانی تلفنی می‌شود. شما می‌توانید برای تمدید و توسعه‌ی این مدت پول پرداخت کنید که این AppleCare+ نام دارد.

آیا مجبورم همزمان با خرید یک محصول، APPLECARE+ را نیز خریداری کنم؟

خیر. اگر از قبل می‌دانید آن را می‌خواهید؛ خرید AppleCare+ به همراه محصول ایده‌ی خوبی به شمار می‌رود، تا بعدا آن را فراموش نکنید. وقتی در فروشگاه Apple و Apple.com مشغول خرید هستید، AppleCare+ به شما ارائه می‌شود و فروشنده‌های مجاز Apple نیز می‌توانند AppleCare+ را عرضه کنند. اما شما مدتی وقت دارید. بعد از خرید محصول خود عموما 60 روز برای خرید AppleCare+ فرصت دارید (اگر در ژاپن باشید این مدت فقط 30 روز است) و Apple صفحه‌ای دارد که می‌توانید مشمول بودن دیوایس خاص خود را چک کنید (go.macworld.com/ede). برای خرید AppleCare+ شما عموما باید یک تست تشخیصی برروی دیوایس مورد نظر اجرا کنید تا Apple بفهمد دستگاه شما در وضعیت کاری مناسبی به سر می‌برد. و فرقی نمی‌کند شما چه زمانی طرح AppleCare+ خود را خریداری می‌کنید، پوشش این طرح از روزی که دیوایس خود را خریده‌اید آغاز می‌شود. بنابراین اگر دو ماه برای خرید این طرح صبر کنید، یک پوشش دو ماهه‌ی “اضافی“ دریافت نخواهید کرد.

چگونه APPLECARE+ را برای محصولاتی که مستقیما از APPLE خریداری نکرده‌ام تهیه کنم؟

ساده‌ترین راه به شکل آن‌لاین است. سایت Apple صفحه‌ای برای Check Your Service and Support Coverage‪(go.macworld.com/edd)‬ دارد. شماره سریال دیوایس خود را در این‌جا وارد کنید و به شما می‌گوید که آیا هنوز هم می‌توانید AppleCare+ بخرید و شما را در فرآیند خرید و رجیستر کردن طرح‌تان یاری و راهنمایی می‌کند. به خاطر بسپارید که خرید یک طرح AppleCare+، بعد از خرید دیوایس مورد نظر اغلب بدین معنا است که شما باید یک تست تشخیصی را برروی دیوایس خود انجام دهید. Apple باید اطمینان پیدا کند که شما تلاش نمی‌کنید پوشش را برای دیوایسی خریداری کنید که از قبل خراب بوده است. بنابراین برای اطمینان، همین حالا این کار را انجام دهید.

آیا می‌توانم APPLECARE+ را برای محصولات بازسازی شده خریداری کنم؟

بله می‌توانید ! Apple دامنه‌ای از آیتم‌های بازسازی شده را برروی وب‌سایت خود ارائه می‌کند (go.macworld.com/ri) که همه‌ی آن‌ها از همان وارانتی 1 ساله‌ی محصولات نو برخوردار و تحت پشتیبانی آن قرار دارند. علاوه بر این، شما می‌توانید AppleCare+ را درست مثل یک دیوایس جدید برای یک آیتم بازسازی شده خریداری کنید.

چگونه می‌توانم بفهمم چه مدت از طرح APPLECARE من باقی مانده است؟

به صفحه‌ی Check Your Service and Support Coverage بروید (go.macworld.com/ede) بروید و شماره‌ی سریال دیوایس خود را وارد کنید. شما متوجه خواهید شد چه مدت از طرح AppleCareتان باقی مانده است و آیا هنوز هم می‌توانید AppleCare+ را برای این دیوایس بخرید یا نه.

اگر هیچ فروشگاه APPLE در نزدیکی من نباشد آیا APPLECARE+ ایده‌ی بدی است؟

خیر، اگر نتوانید آن را از فروشگاه  Apple تهیه کنید شما هنوز هم می‌توانید AppleCare+ را بخرید. درواقع راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد:

 • فروشگاه‌های خرده‌فروشی Apple: اگر بتوانید به یک فروشگاه Apple بروید حتی می‌توانید یک رزرواسیون (go.macworld.com/mar) برای سرویس AppleCare+ ترتیب دهید.
 • آن را به یک فروشگاه UPS ببرید: Apple می‌تواند یک شماره‌ی Repair ID برای یک iPhone, iPad یا iPod که نیاز به سرویس دارد فراهم کند و شما می‌توانید آن را به هر فروشگاه UPS Store در ایالات متحده ببرید که دیوایس را بدون هیچ هزینه‌ای به Apple می‌برد. Apple تعمیر را انجام می‌دهد و شما از طریق پست و باز هم بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دیوایس را دریافت می‌کنید.
 • پست مستقیم. به عنوان یک روش جایگزین، Apple یک جعبه و لیبل‌های حمل را برای شما ارسال می‌کند تا هر یک از محصولات Apple را برای تعمیر به آن‌ها ارسال کنید. Apple هزینه‌ی پست را در هر دو طرف پرداخت می‌کند.
 • سرویس در محل. اگر Mac دسک‌تاپ شما دچار مشکل است Apple گاهی اوقات می‌تواند یک تکنیسین فنی مجاز را برای شما اعزام کند.
 • DIY‪(Do It Yourself)‬.‎ اگر مشکل خیلی کوچک باشد Apple گاهی اوقات می‌تواند یک قطعه؛ مثل شارژر یا ریموت Apple TV را برای شما ارسال کند.

در مدت زمانی که APPLE مشغول تعمیر دیوایس است، قرار است چگونه بدون دیوایس خود سَر کنم؟

Apple یک Express Replacement Service برای iPhone, iPad و Apple Watch ارائه می‌کند. وقتی شما از Express Replacement استفاده می‌کنید Apple از قبل یک دیوایس جدید برای شما ارسال می‌کند و شما مجبور نیستید تا وقتی دیوایس جدید را دریافت نکرده‌اید دیوایس خراب را ارسال کنید. در این‌جا شرایطی وجود دارد اما وقتی با Apple تماس می‌گیرید در این باره سوال کنید تا آن‌ها به شما بگویند آیا مجاز به انجام دریافت دیوایس جدید هستید یا نه.

اگر دیوایس خود را قبل از این که APPLECARE+ به اتمام برسد بفروشم چه می‌شود؟

AppleCare قابل انتقال است! اگر شما قبل از انقضای مدت AppleCare یک محصول Apple را بفروشید خریدار مدت زمان محافظت باقی مانده را دریافت خواهد کرد. اگر یک طرح AppleCare+ توسعه‌یافته خریداری کنید و سپس محصول را بفروشید، مدت زمان باقی مانده در AppleCare+ به همراه آن می‌رود. بنابراین وقتی دیوایس قدیمی و استفاده شده‌ی خود را وارد بازار دست دوم می‌کنید AppleCare+ می‌تواند یک نقطه‌ی فروش شیرین محسوب شود !. برای انتقال طرح AppleCare، شما باید تائید خرید (رسید) خود، تائید خرید طرح و قرارداد  را به خریدار ارائه کنید و در عین حال از طریق ای‌میل، ‌فکس یا پست موضوع را به Apple‌ نیز اطلاع دهید. Apple نیاز دارد شماره قرارداد طرح و اطلاعات تماس صاحب جدید دیوایس را بداند. جزئیات کامل در terms and conditions وجود دارد.

آیا APPLECARE سرقت یا گم شدن دیوایس را هم تحت پوشش قرار می‌دهد؟

خیر. AppleCare+ هرگز سرقت یا گم شدن دیوایس شما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. برخی از حامل‌ها و کمپانی‌های ثالث بیمه‌ای، طرح‌هایی ارائه می‌کنند که سرقت یا گم شدن را پوشش می‌دهد اما AppleCare+ فقط اشکالات و خرابی‌های تصادفی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

آیا APPLECARE+ فقط برای مشتریان آمریکایی است؟

خیر! خوب، طرح‌های AppleCare+ برای یک iPhone  و iPad‪(go.macworld.com/iai)‬ خریداری شده در ایالات متحده و کانادا فقط در ایالات متحده و کانادا معتبر هستند اما سایر دیوایس‌های Apple (شامل Apple Watch, Mac, iPod, Apple TV و نمایش‌گرهای Apple) پوشش جهانی فراهم می‌کنند. گزینه‌های خدمات در بین کشورها متفاوت است اما هر سرویس AppleCare همیشه از سوی تکنیسین‌های مجاز و با استفاده از قطعات اصلی Apple انجام می‌گیرد. بدیهی است که شما همیشه باید قبل از خرید هر وارانتی یا بیمه، متن قرارداد را مطالعه کنید.

آیا می‌توانم یک APPLECARE+ را کنسل کنم؟

بله می‌توانید. اگر این در محدوده‌‌ی 30 روز بعد از خرید طرح باشد شما کل پول خود را منهای هر سرویسی که در این مدت دریافت کرده‌اید پس می‌گیرید. خارج از این 30 روز، شما یک بازپس‌گیری سرشکن‌شده منهای هر سرویس دریافتی، منهای یک هزینه‌ی 25 دلاری یا 10 درصد هزینه‌ی سرشکن‌شده، هر کدام که کم‌تر باشد دریافت خواهید کرد. iPhone در شیشه جای گرفته، انداختن آن آسان و همه‌جا همراه شما است. عجیب نیست که iPhoneها این همه می‌شکنند! بنابراین خرید مقداری محافظت اضافی برای آن کار عاقلانه‌ای به شمار می‌رود.

هزینه‌ی APPLECARE+ برای iPhone چقدر است؟

این مبلغ به سایز دیوایس شما بستگی دارد. iPhone SE کوچک‌ترین iPhone است و با 99 دلار، ارزان‌ترین AppleCare+ را به خود اختصاص می‌دهد، AppleCare+ برای iPhone 6s, iPhone 7 و iPhone 8 جدید 129 دلار است. و برای iPhoneهای سایز بزرگ، AppleCare 149 دلار هزینه دارد. برای iPhone X، آماده‌ی پرداخت 199 دلار برای AppleCare+ باشید زیرا یک اسکرین OLED جدید و دوربین‌ها و سنسورهای TrueDepth اضافی دارد. تمامی طرح‌های AppleCare+ برای iPhone‪(go.macworld.com/pfi)‬ شامل دو سال پوشش و پشتیبانی فنی می‌شوند.

من iPhone خود را به همراه برنامه‌ی iPhone Upgrade خریده‌ام. آیا این شامل APPLECARE+ رایگان می‌شود؟

بله می‌شود اما رایگان نیست. هزینه‌ی طرح دوساله‌ی AppleCare+ بین پرداخت‌های وام 24 ماهه‌ای که با پرداخت‌شان موافقت می‌کنید تقسیم می‌شود. (اما حداقل بهره‌ای برای آن پرداخت نمی‌کنید). اگر تلفن خود را بعد از یک سال ارتقا دهید وام دو ساله‌ی شما دوباره شروع می‌شود اما کماکان سال دوم استفاده از AppleCare+ را برروی تلفن جدید دریافت خواهید کرد. برای آگاهی از جزئیات بیش‌تر، iPhone Upgrade Program terms‪(go.macworld.com/pup)‬ را مطالعه کنید. iPhone Upgrade Program یک وام است، بنابراین مطمئن شوید قبل از امضای آن تمامی جزئیات را مطالعه کرده باشید.

APPLECARE+ چه چیزهایی برای iPHONE را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

برای iPhone، AppleCare+ پوشش وارانتی شما را از یک سال به دو سال افزایش می‌دهد و پشتیبانی گفت‌و‌گوی تلفنی را از 90 روز به دو سال کامل به افرایش می‌رساند. شما در عین حال تحت پوشش دو اتفاق که منجر به خرابی تلفن شما می‌شود قرار می‌گیرید که این سرویس با هزینه‌ای اندک فراهم می‌گردد. اگر فقط اسکرین خراب شده باشد تعویض آن فقط 29 دلار هزینه دارد. اما اگر iPhone خرابی‌های دیگری داشته باشد هزینه‌ی آن 99 دلار خواهد بود. iPhoneها برای استفاده از Express Replacement Service نیز مجاز هستند و به شما اجازه می‌دهند قبل از ارسال آن برای تعمیر به Apple، یک دیوایس جایگزین دریافت کنید. بنابراین مثلا اگر iPhone خود را جایی بیندازید که اسکرین آن بشکند اما کیس آن نیز به شکلی خراب شده باشد که Apple مجبور باشد به غیر از اسکرین آن را نیز تعمیر کند این یک تعمیر 99 دلاری است. اگر اسکرین خٌرد شده باشد اما بقیه‌ی تلفن نسبتا سالم مانده باشد این یک تعمیر 29 دلاری خواهد بود. وارانتی در مقابل خرابی، خود تلفن و همچنین باتری و هدفون‌ها و تجهیزاتی که به همراه آن ارائه می‌شود در بر می‌گیرد. خرابی‌های اتفاقی می‌تواند شامل تقریبا هر چیزی مثل تخریب در اثر تماس با آب، افتادن، ریخته شدن رنگ برروی درگاه Lightning ‌شود البته تا زمانی که فقط دو اتفاق (یا کم‌تر) در عرض دو سال مدت پوشش رخ داده باشد.

APPLECARE+ چه چیزهایی را برای iPHONE تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟

سرقت و گم شدن. اگر مسئله‌ی اصلی شما گم شدن یا به سرقت رفتن است مطمئن شوید از یک کلمه‌ی عبور قوی استفاده کنید، ‌از آن بک‌آپ بگیرید و Find My iPhone را نیز فعال کنید (که در عین حال مستلزم Activation Lock نیز می‌شود). بدین ترتیب اگر دیوایس شما دزدیده شود به احتمال بیش‌تری می‌توانید آن را دوباره پس بگیرید یا لااقل داده‌های حساس خود را از دست نخواهید داد. در عین حال ممکن است بخواهید سیاست‌های بیمه‌ای خانه‌ی متعلق به خود یا اجاره‌ای‌تان را چک کنید تا ببینید آیا آن‌ها تجهیزات الکترونیکی سرقت شده را تحت پوشش قرار می‌دهند یا نه. برخی از طرح‌های بیمه‌ای خود تامین‌کننده‌های خدمات تلفن سلولی سرقت و گم شدن را تحت پوشش قرار می‌دهند اما این پوشش بسیار نادر است.

iPOD TOUCH چه می‌شود؟

بله، Apple خدمات AppleCare+for the iPod touch‪(go.macworld.com/iptx)‬ را نیز ارائه می‌کند. با پرداخت 59 دلار، وارانتی آن از 1 به 2 سال توسعه پیدا می‌کند و شامل دو سال پشتیبانی فنی هم می‌شود. تا حداکثر دو اتفاق و پرداخت 29 دلار حق سرویس، به علاوه‌ی مالیات را نیز شامل می‌گردد.

آیا باید آن را بگیرم؟

اگر قصد دارید AppleCare+ را برای چیزی بخرید باید آن را برای iPhone تهیه کنید. اما این پیشنهاد همیشه صادق نیست. به عنوان مثال من اخیرا اسکرین iPhone 7 خودم را شکستم و Apple می‌توانست در همان روز اسکرین من را در Apple Store تعویض کند. من AppleCare+ نداشتم، بنابراین Apple قیمت کامل تعمیر اسکرین را که 129 دلار بود از من دریافت کرد. اما اگر قبل از این اتفاق 129 دلار برای AppleCare+ پرداخته بودم هزینه‌ی تعمیر آن فقط 29 دلار بود. این یعنی من درواقع برای تعمیر اسکرین با استفاده از وارانتی، کم‌تر می‌پرداختم اما اگر همان iPhone را دوباره و در عرض دو سال می‌شکستم تعمیر اسکرین 29 دلاری دوم من را جلو می‌انداخت. بنابراین چنین موضوعی واقعا به میزان مراقبت شما از iPhoneتان بستگی دارد. آیا از یک کیس استفاده می‌کنید؟ از ورزش‌های اکشن پرهیز دارید؟ به ندرت تلفن‌تان را می‌اندازید؟ یا آدمی هستید که تا به حال تمام تلفن‌هایی که در اختیار داشته‌اید نابود کرده‌اید؟ با خودتان روراست باشید و بر همین اساس پیش بروید. چه موافق باشید یا نباشید که یک iPad می‌تواند جایگزین یک لپ‌تاپ شود، طرح AppleCare+ آن اساسا ارزان‌تر از AppleCare+ برای یک Mac است- و iPadها نیز مجاز به استفاده از Express Replacement Service سریع Apple هستند.

هزینه‌ی APPLECARE+ برای iPAD چقدر است؟

فرقی نمی‌کند کدام مدل را می‌خرید، AppleCare+ برای iPadها 99 دلار (go.macworld.com/i99) برای دو سال تعمیر و پشتیبانی تلفنی است.

APPLECARE+ برای iPAD چه چیزهایی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

AppleCare+، وارانتی سخت‌افزار یک iPad را از یک به دو سال افزایش می‌دهد. پشتیبانی فنی نیز از 90 روز به دو سال توسعه می‌یابد و بنابراین شما می‌توانید برای کمک درخصوص iOS, iCloud و اپلیکیشن‌های Apple با نمایندگی‌های Apple تماس بگیرید. در عین حال تحت پوشش دو اتفاق، که شامل هزینه‌ی سرویس 29 دلاری برای اسکرین شکسته یا 99 دلار برای هر نوع خرابی دیگر، به علاوه‌ی مالیات می‌شود قرار می‌گیرید. AppleCare+ خود iPad به‌علاوه‌ی باتری و تجهیزات جانبی آن شامل power brick را نیز در بر می‌گیرد.

APPLECARE+ چه چیزهایی را در iPAD تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟

سرقت و گم شدن. در عین حال ممکن است بخواهید سیاست‌های بیمه‌ای خانه‌ی متعلق به خود یا اجاره‌ای‌تان را چک کنید تا ببینید آیا آن‌ها تجهیزات الکترونیکی سرقت شده را تحت پوشش قرار می‌دهند یا نه.

آیا باید آن را بگیرم؟

این پاسخ ممکن است به چگونگی استفاده‌ی شما از iPad بستگی داشته باشد. به عنوان مثال  iPad 329 دلاری من، تقریبا هرگز از خانه‌ام خارج نمی‌شود اما در عین حال آن را با یک بچه‌ی 5 ساله به اشتراک می‌گذارم که همیشه هم با آن مثل یک دیوایس گران‌‌قیمت شکستنی رفتار نمی‌کند. اما iPad ما کماکان برای سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین من بدون AppleCare+ زندگی می‌کنم. از سوی دیگر اگر من کسی بودم که با یک iPad Pro 1000 دلاری به جاده می‌زدم و برای کارهای روزمره و زندگی‌ام به آن وابسته بودم به احتمال زیاد 99 دلار برای خرید AppleCare+ پرداخت می‌کردم که در این‌جا هم ارزان‌تر از AppleCare+ برای اغلب iPhoneها یا هر Mac تمام می‌شود.

APPLECARE+ برای MACها و نمایش‌گرهای APPLE

Apple دیگر اسکرین‌هایی با برند خودش را به فروش نمی‌‌رساند و AppleCare+ برای Macها نیز، اگر تا به حال صدها دلار برای سرویس کردن یک لپ‌تاپ پرداخت کرده باشید معامله‌ی مناسبی است و اگر یک کاربر iMac باشید که هیچگاه دچار مشکل نشده است هزینه‌ای افراطی خواهد بود.

هزینه‌ی APPLECARE+ برای MACها چقدر است؟

برای Macها، گزینه‌ی AppleCare+ سه سال سرویس و پشتیبانی تلفنی ارائه می‌کند و قیمت آن براساس مدل متفاوت است: Mac mini 99 دلار، iMac 169 دلار، Mac Pro 249 دلار، MacBook 249 دلار، MacBook Air 249 دلار، 13-inch MacBook Pro 269 دلار، و 15-inch MacBook Pro 379 دلار. Apple در عین حال یک طرح AppleCare جداگانه برای نمایش‌گرهای دسک‌تاپ خود (go.macworld.com/idd) مثل Cinema Display و Thunderbolt Display دارد اما آن نمایش‌گرها دیگر فروخته نمی‌شوند.

APPLECARE+ برای MACها چه چیزهایی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

این طرح وارانتی اصلی را از یک به سه سال توسعه می‌دهد که شامل خرابی‌هایی می‌‌شود که شما دخالتی در آن ندارید. پشتیبانی تلفنی و چت نیز از 90 روز به سه سال افزایش پیدا می‌کند. AppleCare+ برای Macها (go.macworld.com/fm) نیز شامل دو اتفاق و با قیمتی کم‌تر از چیزی که برای یک تعمیر خارج از وارانتی پرداخت می‌کنید می‌شود. اگر فقط اسکرین یا چهارچوب آن صدمه دیده باشد این مبلغ 99 دلار است و برای بقیه‌‌ی خرابی‌ها این مبلغ 299 دلار به علاوه‌ی مالیات است. برای Macها، کامپیوتر شما به علاوه‌‌ی باتری، آداپتور پاور و سایر تجهیرات جانبی، RAM, AirPort و حتی Apple USB SuperDrive نیزتحت پوشش قرار دارد.

APPLECARE+ چه چیزهایی را در MACها تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟

سرقت و گم شدن. در عین حال ممکن است بخواهید سیاست‌های بیمه‌ای خانه‌ی متعلق به خود یا اجاره‌ای‌تان را چک کنید تا ببینید آیا آن‌ها تجهیزات الکترونیکی سرقت شده را تحت پوشش قرار می‌دهند یا نه.

آیا باید آن را تهیه کنم؟

برای Macها، چنان‌چه یک لپ‌تاپ خریداری می‌کنید و نگران اسکرین آن هستید و یا فقط می‌خواهید اهمیت زیادی به کامپیوترهای خود بدهید AppleCare+ منطقی خواهد بود. Macهای دسک‌تاپ احتمالا به اندازه‌ای مهم نیستند که تحت پوشش قرار گیرند زیرا مثلا امکان انداختن یا گم کردن‌شان بسیار اندک است. Macها عمری طولانی دارند بنابراین شاید به این نتیجه برسید که سه سال محافظت (قابل انتقال) ارزش پرداخت هزینه‌ی اضافی را دارد.

APPLECARE+ برای APPLE WATCH

Apple دو مقوله از AppleCare+ برای Apple Watch ارائه می‌کند. از آن‌جایی که هزینه‌ی آن بسیار زیاد است، ساعت‌های خاص (Edition, Hermes و ceramic) از قبل به همراه وارانتی دو ساله ارائه می‌شوند و AppleCare+ این مدت را به سه سال توسعه می‌دهد.

هزینه‌ی APPLECARE+ برای APPLE WATCH چقدر است؟

49 یا 99 دلار،‌ براساس مدل.

 • ساعت‌های سری 3 آلومینیومی از 329 دلار برای مدل GPS، و 399 دلار برای مدل GPS به‌علاوه‌ی سیستم سلولی آغاز می‌شود. AppleCare 49 دلار است که وارانتی یک ساله را به دو سال افزایش می‌دهد.
 • ساعت‌های سری 3 فولادی از 599 دلار برای مدل دارای GPS به‌علاوه‌ی سیستم سلولی آغاز می‌شوند. AppleCare+ 49 دلار است که وارانتی یک ساله را به دو سال افزایش می‌دهد.
 • Apple Watch Nike+ در سری 3 از 329 دلار برای مدل GPS و 399 دلار برای GPS+cellular شروع می‌شود. برای 49 دلار،‌AppleCare+ وارانتی یک ساله را به دو سال افزایش می‌دهد.
 • Apple Watch Edition Series 3 به رنگ سفید یا خاکستری سرامیکی از 1299 دلار شروع می‌شود. AppleCare 99 دلار است که وارانتی دو ساله را به سه سال افزایش می‌دهد. (Apple Watchهای طلایی Solid نیز به همین ترتیب هستند اما مدتی است فروخته نمی‌شوند).
 • Apple Watch Series 3 Hermes Edition فولادی به واسطه‌ی بندهای چرمی از 1149 دلار تا 1399 دلار قیمت دارند. AppleCare+ معادل 99 دلار است که وارانتی دو ساله را به سه سال افزایش می‌دهد.
 • Apple هنوز هم ساعت‌های سری 1 آلومینیومی را به قیمت 249 تا 279 دلار می‌فروشد. AppleCare+ برای این ساعت‌ها 49 دلار است که وارانتی یک ساله را به دو سال افزایش می‌دهد.

APPLECARE+ برای APPLE WATCH چه چیزهایی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

ارزان‌ترین ساعت‌های Apple Watch به همراه 90 روز پشتیبانی فنی و وارانتی محدود یک ساله عرضه می‌شوند. AppleCare+ هر دوی این‌ها را به دو سال افزایش می‌دهد. ساعت‌های گران‌تر (Edition, Hermes,ceramic, gold) از قبل شامل وارانتی محدود دو ساله و پشتیبانی فنی می‌شوند. یک طرح 99 دلاری AppleCare+ هر دو را به سه سال افزایش می‌دهد. تمامی Apple Watchها می‌توانند از Express Replacement Service استفاده کنند و بنابراین در مدت زمان تعمیر بدون Apple Watch نمی‌مانید. این طرح خود ساعت، باتری، و کابل شارژ مغناطیسی و آداپتور پاور را تحت پوشش قرار می‌دهد. Apple Watch Editions به همراه یک داک شارژ فانتزی ارائه می‌شود که آن نیز تحت پوشش قرار دارد. AppleCare+ برای تمامی Apple Watchها دو اتفاق منجر به خرابی را تحت پوشش قرار می‌دهد. هزینه‌ی این سرویس 69 دلار برای مدل‌های عادی و Nike+ و 79 دلار برای مدل‌های Edition و Hermes؛ به علاوه‌ی مالیات می‌شود.

APPLECARE+ برای APPLE WATCH چه چیزهای را تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟

سرقت و گم شدن. آیا متوجه این الگو شده‌اید؟

آیا باید آن را تهیه کنم؟

تعمیر کردن یک Apple Watch در هر جایی به غیر از Apple Store کار بسیار دشواری است. Apple Watch به گونه‌ای طراحی شده که مقاوم باشد و بنابراین بسیاری از کاربران امیدوارند مشکلی با آن نداشته باشند. اما اگر نگران یا در معرض خطر و اتفاق هستید، یا فقط ایده‌ی Express Replacement Service را دوست دارید بنابراین هرگز هیچ گامی را از دست نخواهید داد زیرا AppleCare+ این‌جا است.

طرح محافظت APPLECARE برای APPLETV

Apple TV شما احتمالا آخرین چیزی است که یک وارانتی افزایش یافته‌ برای آن می‌خرید اما Apple از فروش یکی از این‌ها خوشحال خواهد شد زیرا خرابی حاصل از اتفاق را تحت پوشش قرار نمی‌دهد، آن‌ها حتی آن را AppleCare+ نمی‌نامند. این فقط AppleCare Protection Plan for Apple TV نام دارد.

قیمت AppleCare Protection Plan for Apple TV چقدر است؟

فقط 29 دلار،‌هم برای Apple TV عادی و هم نسخه‌ی کاملا جدید 4K و دو سال وارانتی به همراه پشتیبانی فنی برای شما به ارمغان می‌آورد.

AppleCare Protection Plan for Apple TV  چه چیزهایی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

خود Apple TV، Siri Remote و حتی روتر Apple AirPort که در کنار آن استفاده می‌کنید، البته اگر آن را در عرض دو سال برای Apple TV خریده باشید. پشتیبانی فنی تلفنی یا گفت‌و‌گو شامل کمک برای ست‌آپ، اتصال به Wi-Fi،‌iCloud، اجاره یا خرید از iTunes،‌AirPlay و حتی اتصال به سرویس‌های استریمینگ ثالث می‌شود.

چه چیزهایی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد؟

سرقت و گم گردن،‌شامل گم کردن ریموت (اما اگر ریموت کار نکند تحت پوشش قرار می‌گیرد). در عین حال هیچ پوششی برای خرابی‌های حاصل اتفاق‌های مختلف (آتش‌سوزی، ریخته شدن مایع، زلزله) یا خرابی‌های کهکشانی وجود ندارد. اما این یک Apple TV است که درست آن‌جا قرار دارد.

آیا باید آن را تهیه کنم؟

خیر. منظورم این است که می‌توانید. اما احتمالا نیازی به آن ندارید، مگر این که واقعا پشتیبانی فنی بخواهید.

 

 

افزودن دیدگاه جدید