اخیراً توجه به فعالیت هوش تجاری که در آن اطلاعاتی در مورد راه‌حل‌های کسب‌و‌کار در موازات با راه‌حل‌های خاص و فرآیند‌های عملیاتی مستقر شده است بنابراین امکان پشتیبانی تصمیم‌گیری را به یک پایگاه گسترده کاربران در تمام سطوح سازمان منتقل کرده است.

ابزار منجر به هدایت کاربران را از طریق گردش کار تصمیم‌گیری با انجام برخی از توابع تحلیلی پشت‌صحنه در حالی که انعطاف‌پذیری کافی را برای کاربران به انجام فعالیت‌های تحلیلی خود مشخص می‌سازد. تفاوت مفهومی مهمی بین هوش تجاری و هوش سنتی و عملیاتی وجود دارد. هوش تجاری سنتی به ارائه یک دیدگاه کلی از سرمایه‌گذاری را برای مدیران بر اساس مجمع داده‌های قبلی دارد در حالی که هوش تجاری عملیاتی در مورد حمایت از تصمیم‌گیری‌های تکراری بصورت روزانه توسط بسیاری از مردم ساخته شده، طراحی شده‌اند. در نتیجه هوش تجاری عملیاتی راه‌حل‌های اطلاعاتی را در تمام فرآیند‌های کسب‌و‌کار سازمان با ارائه اطلاعات مناسب به افراد مناسب در زمان مناسب ارائه می‌دهد‌. در سطح علمی برای رسیدن به این هدف عملیاتی از راه‌حل‌های هوش تجاری معرفی الزامات خاص در هر دو رابط کاربر و زیر‌ساخت‌های فن‌آوری اطلاعات است. اگر چه تعداد تصمیم‌گیرندگان را در یک محیط کسب‌و‌کار اطلاعاتی افزایش می‌دهد در سمت زیر‌ساخت‌های فن‌آوری اطلاعات است. اگر چه تعداد تصمیم گیرندگان را در یک محیط کسب‌و‌کار اطلاعاتی افزایش می دهد .

  تعریف هوش تجاری‏

  • هوش تجاری عبارت است از مدیریت کسب‌و‌کار که شامل سیستم‌ها و فن‌آوری‌هایی است که به منظور گردآوری، دسترسی و تحلیل داده‌ها و اطلاعات درباره عملیات شرکت می‌باشد. این سیستم به مدیران کمک می‌کند تا دانش گسترده‌تری از عوامل مؤثر در عملیات شرکت -مانند معیارهای اندازه‌گیری فروش، تولید و عملیات داخلی- را در اختیار داشته باشند، همچنین آنها می‌توانند به اتخاذ تصمیم‌های تجاری بهتر کمک نمایند.

هوش تجاری چگونه کار می کند؟

هوش تجاری بر مبنای یک هدف ساده پیاده سازی می شود. "بهبود کارایی با ایجاد بستر مناسب برای تصمیم سازی در سازمان" وقتی که دیدگاه مدیران نسبت به داده‌های سازمانی کامل و جامع است می‌تواند به تصمیمات اتخاذ شده اطمینان کامل داشته باشد و مطمئن بود که این تصمیمات سازمان را در شرایط رقابتی حفظ می‌نماید و همچنین اهداف تعریف شده به دست خواهد آمد اما برای استفاده کامل از قابلیت‌های هوش تجاری این راه‌کار باید توانایی انعطاف پذیری و در اختیار گذاشتن امکانات مختلف در سطح افراد و تیم‌ها در کل سازمان را داشته باشد همچنین هوش تجاری باید به نیازهای مختلف افراد در سطوح مختلف پاسخ‌گو باشد و از تمام اطلاعات ساختار یافته و یا ساختار نیافته برای تصمیم‌سازی استفاده نماید.

انگیزه‌های استفاده از هوش تجاری در سازمان‌ها

انگیزه استفاده از یک فن‌آوری جدید برای یک سازمان می تواند دو عامل مهم داشته باشد: اول حل برخی مشکلات که با روش‌های قدیمی قابل حل نبودند و دوم ایجاد فرصت‌های جدید تجاری.

  وضعیت هوش تجاری در جهان

بازار نرم‌افزارها و راهکارهای مرتبط با هوش تجاری در پایان سال 2005 با بیش از یازده درصد رشد نسبت به سال قبل به 7/5 میلیارد دلار رسیده است. بخش زیادی از این رشد ناشی از افزایش گرایش عمومی به سیستم‌های گزارش‌گیری و ابزارهایQuery(استخراج یک یا چند رکورد معین از بانک اطلاعاتی که دارای یک ویژگی مشترک هستند) مربوط می‌شود و مابقی حاصل رونق سیستم‌های داده‌کاوی و تجزیه و تحلیل پیشرفته امار و تخمین وضعیت اتی تحولات است.

در همین فاصله آن دسته از نرم‌افزارها که مبتنی بر بانک‌های اطلاعاتی متداول مانند  SQL Server یا اوراکل بوده‌اند، به تنهایی نزدیک به بیست درصد -یعنی تقریبا دو برابر میانگین رشد کل بازار- رشد داشته‌اند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که یکی از دلایل مهم این رشد شدید، گرایش صنعت نرم‌افزار و برنامه‌نویسان بانک‌های اطلاعاتی به سمت استفاده از راهکار هوش تجاری بوده است.

  عامل هوشمندIA

عامل هوشمند یک سیستم است که به طور مستمر و خودکار در یک محیط خاص اغلب مملو از عامل‌های دیگر در حال فعالیت است. نیاز به فعالیت مستمر و مستقل از کاربر، از ارزوی انسان ناشی می‌شود، اینکه یک عامل نرم‌افزاری بتواند وظایف برنامه ریزی شده را به صورت منعطف و با واکنش‌های رفتاری هوشمند در هنگام تغییر شرایط محیط، بدون نظارت همیشگی انسان انجام دهد. همچنین یک عامل نرم‌افزاری که بیش از یک دوره زمانی اجرا می‌شود، بایستی توانایی یادگیری و استنتاج از تجربیاتش را داشته باشد به علاوه عامل نرم‌افزاری هوشمندی که در یک محیط با انواع عامل‌ها و فرایند‌ها استقرار یافته است، بایستی بتواند با دیگران ارتباط داشته باشد و حتی با حرکت از یک مکان به مکان دیگر برای انجام وظایف همکاری کند.

  کارکرد هوش تجاری در سطوح مختلف سازمان

کارکرد هوش تجاری را در سه حوزه می توان تقسیم‌بندی کرد:

  • سطح استراتژیک:  مربوط به تصمیم‌گیری‌های کلان سازمان که توسط مدیران رده بالا انجام می‌شود. این نوع استفاده‌ها در دفعات کم و در دوره‌های طولانی انجام می‌شود اما ممکن است با حجم بالایی از اطلاعات و پردازش‌ها همراه باشد. تصمیمات گرفته‌شده در این سطح غالبا در حوزه مسائل غیر ساخت‌یافته و توسط مدیران ارشد هستند. نتایج حاصل از این تصمیمات تاثیرات بلند مدت و کلانی در سازمان دارند.
  • سطح تاکتیکی: مربوط به عملیاتی است که در حوزه مدیران میانی انجام می‌شود. این عملیات می‌تواند شامل پیگیری عملیات در سطح پایین، نحوه انجام ان، گزارش‌گیری و نهایتا جمع‌بندی داده‌های مفید برای اتخاذ تصمیمات میان مدت سازمان باشد. تصمیمات گرفته‌شده در این سطح غالبا در حوزه مسائل نیمه‌ساخت‌یافته و توسط مدیران میانی هستند.
  • سطح عملیاتی: پایین‌ترین سطح انجام فعالیت‌های تجاری یک سازمان است که در دفعات بالا و معمولا به صورت تکراری در رده‌های پایین عملیاتی سازمان انجام می‌شود. این عملیات در دفعات بالا قابل اجراست و با حجم کمی از داده‌ها سر و کار دارند. تصمیمات گرفته‌شده در این سطح غالبا در حوزه مسائل ساخت‌یافته و توسط مدیران رده پایین هستند. نتایج حاصل از این تصمیمات تاثیرات کوتاه مدت و خرد در سازمان دارند.

کاربردهای هوش تجاری

هوش تجاری در بانکداری

تمام موضوعات خدمات مالی به عنوان یک صنعت درباره پول است. در این کسب وکارها، استفاده از هوش تجاری به جای عملیات تجاری بر امور مالی متمرکز شده است. عموماً، استفاده از هوش تجاری در خدمات  مالی ارزش ایجاد کرده است. بررسی اخیر شرکت گارتنر، پاسخ‌هایی را از بانک‌ها، بیمه‌گران و واحدهای تجاری غیرمالی ارزیابی کرده است. بررسی نشان داده است که بیش از 95 % پرسش‌شوندگان سیستم بانکی موافقند که هوش تجاری یک پیش برنده استراتژیک ابتکاری با مدیریت برتر است و بیش از 90 % موافقند که آنها ارزش مورد انتظارشان را از سرمایه‌گذاری در هوش تجاری دریافت کرده‌اند هوش تجاری همچنین می‌تواند نقش مؤثری را در پیگیری سوء‌استفاده از دارایی‌های مالی که شامل کشف و ردیابی کلاهبرداری و تقلب است ایفاد کند.

کاربرد هوش تجاری درسیستم‌های پشتیبان تصمیم‌گیری

هوش تجاری به تکنیک‌های بر پایه کامپیوتر که در زمینه شناسایی استخراج و تجزیه و تحلیل داده‌های تجاری می‌پردازد و با هدف حمایت از تجارت درتصمیم‌سازی بهتر کمک می‌نماید یک سیستم هوش تجاری می‌تواند یک سیستم پشتیبان تصمیم‌گیری نامیده شود. هوش تجاری با استفاده از فن‌آوری‌ها، فرایندها و برنامه‌های کاربردی داده‌های داخلی هر سازمانی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد بیشترین تاثیر هوش تجاری افزایش کارایی تصمیمات در سازمان‌ها می‌باشد. ازجمله تعیین گرایش‌های تجاری سازمان پیش‌بینی وضعیت بازار و بالا بردن توانایی رقابتی سازمان در بازار تحلیل‌های مورد نیاز برای تقسیم‌بندی مشتری توانایی استفاده مناسب از منابع اطلاعاتی موجود در سازمان توانایی فراهم کردن اطلاعات با کیفیت بالا ایجاد توانایی اتخاذ تصمیم‌های سریع در سازمان تشخیص زود هنگام خطرات و فرصت‌ها که در نهایت موجب بالا رفتن میزان بهره‌وری سازمان می‌گردد.

کاربرد هوش تجاری برای مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار

سازمان ها نیاز به قابلیت مدیریت کاملا اتوماتیک برای فرآیند کسب‌وکار (BPM) با قابلیت انعطاف پذیری مناسب در طول گردش مراحل کار در هوش تجاری دارند. نظارت بر فعالیت‌های فرآیند کسب‌و‌کار (BAM) بصورت یک‌پارچه این دو فن‌آوری را فراهم می‌سازد و در زمان پاسخ به شاخص‌ها، عملکردی حیاتی در جهت بهبود سرعت و اثربخشی فعالیت‌های کسب‌وکار دارد. در این قسمت بحث مورد نظر در مورد فن‌آوری‌هایBPM  بافت زنجیره تامین و ارائه راه‌حل تامین و ارائه‌ی راه‌حل جامع که با بهره‌گیری از هوش تجاری،  BPM و فن‌آوری پورتال به منظور این که مدیران را قادر به دسترسی و جذب اطلاعات بهنگام شده و آگاهی از اطلاعات هدایت می‌کند.

تجزیه و تحلیل برنامه‌های کاربردی با استفاده از هوش تجاری

بیشتر از هر زمان دیگری تحلیل‌گران قبل از دسترسی به خدمات عمومی در مورد شرکت‌ها، بیان ساختار سیاست درون آن سازمان را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. تجزیه و تحلیل به ارزیابی محدودیت‌های خاص محصولات در توسعه بهره‌برداری از محصولات با خدمات کمک می‌‎کند همچنین به درک بهتر سازمان از نیازهای مشتری و همچنین برای برنامه‌ریزی محصولات و خدمات آینده کمک می‌کند. تجزیه و تحلیل برنامه‌های کاربردی نقش مهمی در اطلاعات کیفی برای تحلیل‌گران در هوش تجاری دارد. 

مفاهیم مدیریت عملکرد و هوش تجاری

مدیریت عملکرد فرایند اندازه‌گیری و ارزیابی میزان دستیابی به اهداف و استراتژی‌های سازمان به ‌منظور بهینه‌سازی عملکرد فردی، تیمی وسازمانی است. مدیریت عملکرد شامل تکنیک‌هایی برای تعیین استراتژی‌ها، تعیین اهداف، برنامه‌ریزی، بودجه‌ریزی، پیش‌بینی و مدل‌سازی است. برای پیاده‌سازی مدیریت عملکرد در سازمان از ابزار هوش تجاری استفاده می‌شود. در این میان داشبوردهای مدیریتی دستیابی به هوشمندی کسب‌و‌کار را ممکن می‌سازند. مشاهده و تحلیل اطلاعات کلیدی در ارتباط با فرایندهای کسب‌و‌کار به مدیران کمک می‌کند تا تصمیمات مناسب برای انجام اقدامات اصلاحی را اتخاذ کنند.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

آنچه امروزه باعث روی آوردن سازمان‌ها به استقرار سیستم‌های هوشمند‌سازی شده است اهمیت سرعت و دقت عمل در تصمیم‌گیری‌های سازمانی به ویژه در سطوح استراتژیک یک سازمان می‌باشد. ویژگی اصلی که سیستم‌های هوش تجاری را از سایر سیستم‌های پشتیبانی از تصمیم متمایز می‌کند ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی تحلیل هوشمندی می‌باشد که دانش و اطلاعات در آن به صورت موضوعی و با استفاده از متدولوژی‌های خاصی طبقه‌بندی می‌شود تا کاربران بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به درست‌ترین اطلاعات دسترسی داشته باشند. همچنین اطلاعات را بصورت خام در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند، بلکه در پاسخ به نیاز آن‌ها، اطلاعات را تحلیل نموده و در قالب بسته‌های تصمیم یا گزارش‌های تحلیلی هوشمند در اختیار مدیران قرار می‌دهد.

پست های مرتبط
خانه‌ ی خود را مانیتور کنید
خانه‌ ی خود را مانیتور کنید

ممکن است قیمت سخت‌افزار کامپیوتر به شدت پائین آمده باشد اما این

Office 2013
Office 2013

نسخه‌ی بعدی Microsoft Office با برخوداری از یک اینترفیس سازگار با

زندگی موبایل خود را آسان‌ تر کنید
زندگی موبایل خود را آسان‌ تر کنید

Nick Odantzis به شما نشان می‌دهد چگونه تلفن اندروید خود را مدیریت

موسیقی‌ های قدیمی خود را به فرمت دیجیتال تبدیل کنید
موسیقی‌ های قدیمی خود را به فرمت دیجیتال تبدیل کنید

Nick Peers به شما کمک می‌کند از کاست‌ها و صفحه‌های Vinyl خود

یک مسیریاب لینوکس بسازید
یک مسیریاب لینوکس بسازید

جدیدترین و گران‌ترین مسیریاب‌های امروزی به حدی مجهز و دارای

برادرانِ ستیزه‌ جو
برادرانِ ستیزه‌ جو

Yahoo، از پیشتازان حوزه‌ی جست‌و‌جو در اینترنت، یکی از مدیران

دیدگاه ها
دیدگاه جدید