آیا چیزی نفرت‌انگیزتر از Read Receipts وجود دارد؟

Sarah Dobbs معتقد است تکنولوژی تلاش کرده با "رسید‌های دریافت" یا Read Receipt مشکلی را حل کُند که اصولا وجود ندارد

اگر فقط یک سوال باشد که واقعا نیاز به پاسخ نداشته باشد، "آیا ای‌میل را دریافت کردید" است. البته که آن‌ها ای‌میل شما را دریافت کرده‌اند... شاید زمانی دور و در روزهای اولیه‌ی اینترنت یا زمانی که فیلترهای اسپم در مقایسه با امروز کم‌تر گزینشی بودند امکان داشت ای‌میل شما به بخش junk email رفته و بنابراین توجهی به خود جلب نکرده باشند. اما این موضوع تقریبا دیگر اتفاق نمی افتد. وقتی ما سوال می‌کنیم"ای‌میل را دریافت کردید؟" چیزی که واقعا می‌پرسیم این است:" ممکن است لطفا به ای‌میل من جواب دهید" یا " آیا می‌شود دیر یا زود به چیزی که در ای‌میلم نوشته‌ام پاسخ دهید، زیرا دارم صبر خود را از دست می‌دهم؟". نکته این جا است که فردی که از او سوال می‌کنیم نیز منظور شما را متوجه می‌شود. به علت این که ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که به جای بیان دقیق منظور خود ترجیح می‌دهیم سوال واحدی را در لایه‌های متعددی از ادب و احترام بپیچیم، "آیا ای‌میل من را دریافت کردید؟" باعث دلزدگی فردی که از او سوال می‌کنیم می‌شود. آن‌ها می‌توانند بگویند نه!. آن‌ها می‌توانند بگویند:" اوه، واقعا، بگذار چک کنم". و به جای این که مجبور باشند به ای‌میل شما پاسخ دهند یا چیزهایی که از آن‌ها درخواست شده انجام دهند، کمی بیش‌تر فکر می‌کنند. اگرچه رسیدهای دریافت ای‌میل لایه‌ای از انکار محتمل را در خود می‌پیچند. اگر تا به حال رئیسی داشته‌اید که از رسیدهای دریافت برای ای‌میل‌های کاری استفاده کرده است می‌دانید آن‌ها تا چه حد می‌توانند خصمانه عمل کنند. خوشبختانه اغلب افراد هرگز از رسیدهای دریافت ای‌میل استفاده نمی‌کنند یا این کار را متوقف کرده‌اند. مثل بسیاری از نوآوری‌های دیگر، آن‌ها هیچ کاری مفیدی انجام نمی‌دادند بنابراین خیلی از افراد با آن مشکلی نداشتند. اما در عرض چند سال گذشته رسیدهای دریافت از طریق برنامه‌های کاربردی و شبکه‌های اجتماعی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم دوباره وارد زندگی ما شده‌اند. بنابراین اگر فکر می‌کنید رسیدهای دریافت وقتی به ارتباطات حرفه‌ای ضمیمه شوند می‌توانند آزاردهنده باشند بدون شک وقتی آن‌ها به پیام‌های رُمانتیک یا پیام‌های شبکه‌عای اجتماعی ضمیمه می‌شوند بسیار خشمگین‌تر می‌شوید.

من می‌دانم شما پیغام من را خوانده‌اید

تا زمانی که رسانه‌ی اجتماعی وجود داشته باشد رسیدهای دریافت نیز در آن وجود خواهد داشت. اگر بتوانید خودتان را به سال 2005 برگردانید ممکن است به خاطر بیاورید که عملکرد پیام‌رسانی MySpace نیز آن‌ها را در خود داشت. هر زمان و بعد از ارسال یک پیام، شما می‌توانستید به پوشه‌ی پیام‌های ارسالی نگاه کنید تا ببینید گیرنده‌ی پیام آن را دیده است یا نه. اگر جوان و مجرد بودید این می توانست منجر به ساعت‌ها جست‌و‌جو و خودنگری در شما شود زیرا متعجب می‌شدید که چرا فرد مورد علاقه‌‌تان به پیام‌ شما پاسخ نداده است. اگر آن‌ها آن را خوانده‌اند چرا پاسخ نمی‌دهند؟ MySpace زمین بازی را به فیس‌بوک، توئیتر و نیم دوجین از شبکه‌های اجتماعی دیگر واگذار کرد اما این نسل جدید ابزار شبکه‌های اجتماعی نیز به شکلی مشابه به روش‌هایی برای آگاهی از این که آیا گیرنده‌ی پیام شما آن را دریافت کرده یا نه دچار شده‌اند. Snapchat وقتی snapها را تحویل می‌دهد و زمانی که گیرنده آن‌ها را باز می‌کند به شما اطلاع می‌دهد؛ همچنین دقیقا می‌گوید چه کسی عکس‌های Story شما را مشاهده کرده است.

WhatsApp نیز همین کار را انجام می‌دهد: وقتی پیام شما ارسال می‌شود یک علامت تیک خاکستری ، زمانی که پیام تحویل داده می‌شود دو تیک خاکستری و زمانی که پیام خوانده می‌شود دو تیک آبی رنگ در کنار آن مشاهده می‌کنید. اما فیس‌بوک بدترین مهاجم است. اگر مجبور کردن شما به استفاده از گزینه‌ی وحشتناک Facebook Messenger کافی نبود، اگر تصمیم‌گیری خودسرانه درباره‌ی این که شما نیازی به دیدن برخی از پیام‌هایی که مردم به شما ارسال کرده‌اند و قرار دادن آن‌ها در یک پوشه‌ی other که هیچ‌کس از وجود آن آگاه نیست کافی نبود، این شبکه‌ی اجتماعی با چسباندن یک Seen در کنار timestampی که به شما نشان می‌دهد پیام‌تان چه زمانی خوانده شده اِصرار می‌ورزد. از این بدتر، فیس‌‌بوک در حال کار برروی اضافه نمودن رسیدهای خواندن به event invitations است، بنابراین اگر حال رفتن به شب کمدی یکی از دوستان‌تان را ندارید مهندسان فیس‌بوک تلاش می‌کنند توانایی‌تان برای گفتن این که آن دعوت را ندیده‌اید از شما سلب نمایند. 

پست های مرتبط
گزینه‌ های متعدد پخش موسیقی به روش بی‌ سیم
گزینه‌ های متعدد پخش موسیقی به روش بی‌ سیم

اینترنت، رسیدن فرمت MP3 به عنوان روشی برای فشرده‌سازی موسیقی

اعتماد نمودن به یک روبات
اعتماد نمودن به یک روبات

آویوا روتکین تلاش دارد تا دریابد چرا روبوتها نمی­توانند اعتماد

تسلط دیجیتال
تسلط دیجیتال

همزمان با توقف رسمی Zune از سوی مایکروسافت، Mark Oakley سوال

اندیشیدن درباره اندیشه
اندیشیدن درباره اندیشه

سبک یا پرمغز؟ بافتن تعادلی درست در مجموعه هوش مصنوعی در مورد

نمایش‌گر لمسی رسمی Raspberry Pi
نمایش‌گر لمسی رسمی Raspberry Pi

David Briddock آخرین و جدیدترین وسیله‌ی جانبی رسمی Raspberry Pi

راهنمای اسپیکرهای بی سیم
راهنمای اسپیکرهای بی سیم

این روزها خرید موسیقی دیجیتال به اندازه‌‌ای آسان شده که موفقیت این

دیدگاه ها
دیدگاه جدید