زندگی موبایل خود را آسان‌ تر کنید

Nick Odantzis به شما نشان می‌دهد چگونه تلفن اندروید خود را مدیریت کنید

گوشی‌های هوشمند، اوج تکامل تکنولوژی موبایل را به نمایش می‌گذارند اما آن‌ها هم نقاظ ضعف مخصوص به خودشان را دارند. به عنوان مثال، در حالی که ما هنوز هم باید از طریق دیگری با هم ارتباط برقرار کنیم این کار را با استفاده از پیام متنی انجام می‌دهیم. اگرچه اکثر افراد از پذیرفتن این قرارداد خوشحال و راضی به نظر می‌رسند، این بدان معنا نیست که ما کارها را به همان خوبی که باید انجام دهیم انجام می‌دهیم.

هرچند افراد روشن‌نگر این نکته را درک می‌کنند که بهترین چیز درباره‌ی گوشی‌های هوشمند-خصوصا مدل‌هایی که از اندروید استفاده می‌کنند- این است که می‌توان آن‌ها را برای برطرف شدن برخی از مشکلات‌شان ارتقا داد. بهره‌وری یک تلفن را می‌توان با چند تغییر کوچک در روش کارکرد آن به شدت افزایش داد.

یک راه عالی برای کاهش دادن مقدار تایپی که باید هر روز برروی آن انجام دهید دانلود کردن برنامه‌ی کاربردی Swype(www.swype.com) برای اندروید است. وقتی این برنامه‌ی کاربردی نصب شود با تنظیمات صفحه کلید شما یکپارچه می‌شود و صفحه کلید استاندارد اندروید را با صفحه کلید Swype جایگزین می‌سازد و همان‌طور که اسم آن نشان می‌دهد به جای فشردن کلیدها از کشیدن‌ها (swypes)ی صفحه کلید برای شکل دادن کلمات استفاده می‌کند. این کار بسیار سریع‌تر و به شکلی باورنکردنی دقیق است. Swype هنوز در نسخه‌ی Beta است و در Google Play در دسترس نیست.

الگوهای امنیتی

متاسفانه Swype با lock screen اندروید میانه‌ی خوبی ندارد بنابراین اگر قصد دارید هر دفعه از پیش‌بینی متنی swiping آن برای از قفل خارج کردن صفحه‌ی خود استفاده کنید باید به دنبال چیز دیگری باشید. خوشبختانه، شما مجبور نیستید راه دوری بروید زیرا می‌توانید یک کلمه‌ی عبور Swype-esque را با استفاده از تنظیمات خود اندروید ست کنید که به شما اجازه می‌دهد از یک الگو یا Pattern به جای یک PIN استفاده نمائید.

در منوی Settings به Location and Security بروید و  برروی Change screen Lock ضربه بزنید. اگر از قبل برای تلفن خود یک کلمه‌ی عبور ایجاد کرده‌اید آن را وارد و سپس Pattern را از منو انتخاب کنید. برروی Next و دوباره Next ضربه بزنید، سپس الگوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای تائید، آن را دوباره تکرار کنید. حالا هر بار که تلفن خود را از حالت خواب بیدار کنید به راحتی می‌توانید الگوی قفل را به جای تایپ کلمات و اعداد رسم کنید.

اگر استفاده از انگشتان‌ برای تایپ بیش از چند کلمه باعث آزارتان می‌شود روش‌هایی برای کم کردن زمان ضربه زدن شما وجود دارد. با استفاده از Voice Search که باز هم به شکل توکار در اندروید شما گنجانده شده است می‌توانید از روش فعلی ورود متن صرف‌نظر کنید و به جای آن از صحبت کردن بهره بگیرید. به عنوان مثال، وقتی شما به شکل آن‌لاین چیزی را جست‌و‌جو می‌کنید کافی است برروی دکمه‌ی voice ضربه بزنید و چیزی را که به دنبال آن هستید بگوئید. وقتی یک پیام متنی ایجاد می‌‌کنید می‌توانید نام گیرنده را بگوئید. شما حتی می‌توانید مسیرهای sat-nav را برای برنامه‌ی Navigation دیکته کنید که این کار به شما اجازه می‌دهد خیلی سریع‌تر از نقطه‌ی A به B بروید.

زمان صحبت کردن خود را کنترل کنید

به غیر از راه‌هایی برای سرعت بخشیدن به کارهای رایج برروی تلفن، کارهای بسیار زیادی دیگری هم هست که شما می‌توانید زندگی خود را در کنار موبایل ساده‌تر کنید.

اگر به طور مرتب برای پاسخ‌گویی به تماس‌های ورودی تلفن‌تان را برمی‌دارید یک برنامه‌ی کاربردی به نام Super Missed Call به واسطه‌ی روشی که به شما اجازه می‌دهد زمان صحبت کردن خود را کنترل نمائید به طور جدی می‌تواند  مقدار زمانی را که صرف جواب دادن به زنگ تلفن می‌کنید کاهش دهید. وقتی قصد دارید به یک تماس‌گیرنده پاسخ ندهید، به ساده‌گی می‌توانید کاری کنید که تلفن‌تان برروی صفحه‌اش به استراحت بپردازد. وقتی شما آن را دوباره برمی‌دارید Super Missed Call به طور اتوماتیک شماره‌ی تماس‌ گیرنده را می‌گیرد و این به معنای حداقل کار از طرف شما است. شما حتی می‌توانید تماس‌های ناموفق را زمان‌بندی کنید تا از این طریق یک یادآورنده برای تماس با آن‌ها دریافت کنید که چنان‌چه آدم فراموش‌کار یا پُرمشغله‌ای باشید برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

یک راه دیگر برای کار با همه‌ی Notificationها، دور کردن آن‌ها از تلفن واقعی و هدایت به سمت یک ابزار دیگر است تا به شکل کارآمدتری بتوانید با آن‌ها کار کنید. وقتی از Android Notifier که پیام‌ها، تماس‌های تلفنی یا ای‌میل‌های شما را از طریق تلفن به PC دسک‌تاپ یا لپ‌تاپ ارسال می‌کند، وقتی در محل کار سرتان شلوغ است هیچ نیازی به بیرون بردن تلفن‌تان ندارید زیرا می‌توانید از طریق تنها یک ماشین همه‌‌ی کارهای‌تان را انجام دهید.

اگر واقعا باید تلفن‌تان همیشه در کنارتان باشد، Smart Screen یک روش خوب برای ساده‌تر شدن کنترل چیزهایی که برروی صفحه‌ی نمایش دارید به شمار می‌رود. این برنامه‌ی کاربردی به شما اجازه می‌دهد برای روشن یا خاموشن کردن تلفن‌ دستان‌تان را بر فراز صفحه تکان دهید. نه، این یک حقه نیست، بلکه با استفاده از سنسور Proximity توکار تلفن کار می‌کند. اگر این موضوع باعث تعجب شما است می‌توانید میزان حساسیت برنامه را تنظیم کنید تا به طور اتفاقی در هنگامی که در جیب‌تان است خاموش نشود.

در عرض چند ثانیه هر چیزی را برروی تلفن خود پیدا کنید

1)ـ Gesture Search: اگر به دنبال یک روش بصری‌تر برای جست‌و‌جو می‌گردید، Gesture Search یک برنامه‌ی فوق‌العاده برای این کار به شمار می‌رود. به جای جست‌و‌جو در منوهای مختلف برای پیدا کردن یک فایل یا یک برنامه‌ی کاربردی، به راحتی می‌توانید اسم چیزی که به دنبال آن هستید "ترسیم" کنید. بدیهی است که اگر اسم چیزی که به دنبال آن هستید بدانید پیدا کردن آن ساده‌تر خواهد بود اما در غیر این صورت هم این برنامه‌ی کاربردی روش پیدا کردن چیزهایی که به طور منظم به دنبال آن‌ها می‌گردید به شما یاد می‌دهد بنابراین با گذشت زمان به نتایج بهتری دست پیدا می‌کنید.

2)ـ SwipePad: این ابزار دسترسی ساده به تمامی برنامه‌های کاربردی تلفن را صرف‌نظر از جایی که هستید-چه در حال مرور وب، در حال بازی کردن یا تنظیم settingهای تلفن‌تان- فراهم می‌کند. کافی است از یک گوشه‌ی از پیش تنظیم شده‌ی صفحه‌ی تلفن خود به سمت مرکز آن بروید تا برنامه‌های کاربردی شما به شکلی جادویی بر فراز هر کاری که می‌کنید ظاهر شوند. برای انتخاب یکی از آن‌ها، کافی است در حالی که برروی آیکون آن هاور می‌کنید انگشت خود را رها کنید.

3)ـ X-plore: وقتی نیاز به مدیریت تمامی فایل‌های ذخیره شده برروی تلفن خود دارید، X-plore یک روش عالی برای سرعت بخشیدن به کارها به شمار می‌رود. این برنامه‌ی کاربردی همه‌ی فایل‌ها و پوشه‌ها را دقیقا مثل زمانی که از طریق Windows Explorer برروی یک  PC به آن‌ها نگاه می‌کنید در اختیار شما قرار می‌دهد و کار با آن‌ها، تغییر نام یا حذف پوشه‌ها را برای‌تان تسهیل می‌کند.

راحت‌تر تایپ کنید: Swype را نصب و درد انگشتان‌تان را کاهش دهید

1)- نسخه‌ی بتا را دریافت کنید: به آدرس http://beta.swype.com/android/agreement بروید و برروی دکمه‌ی Register کلیک کنید. جزئیات مشخصات خود را وارد کنید و چند لحظه بعد باید یک ای‌میل تائید دریافت کنید. کد فعال‌سازی حساب خود را یادداشت و URL دانلود شده را به داخل مرورگر تلفن خود وارد کنید تا به صفحه‌ی دانلود Swype Beta هدایت شوید. برنامه‌ی کاربردی Swype به طور اتوماتیک به تلفن شما دانلود می‌شود و زمانی که این کار به پایان رسید، آن را پیدا و باز کنید.

2)ـ برنامه‌ی کاربردی ناشناخته: Swype حالا فرآیند نصب را آغاز می‌کند. اگر پیام خطایی دریافت کردید که می‌گوید این برنامه بلوکه شده است، باید به Settings>Application Settings بروید و جعبه‌ی کنار Allow installation of non-Market applications در زیر Unknown Source را تیک بزنید. وقتی از شما خواسته شد آیا می‌خواهید برنامه‌های کاربردی non-Market را نصب کنید برروی OK کلیک کنید زیرا می‌توانید مطمئن باشید Swype صدمه‌ای به تلفن شما نمی‌زند.

3)- Swype را دانلود کنید: حال که این گام را پشت سر گذاشتید، می‌توانید Swype beta را نصب نمائید. به صفحه‌ی Installation برگردید و روی Install ضربه بزنید. وقتی این کار به اتمام رسید، روی دکمه‌ی Open و به دنبال آن Log in ضربه بزنید و با استفاده از ای‌میل و کلمه‌ی عبور Swype خود log in کنید. در صفحه‌ی بعدی کلید 5 حرفی که از ای‌میل تائیدیه گرفته‌اید وارد کنید و روی Submit و در صفحه‌ی بعدی برروی Download Swype ضربه بزنید.

4)- نصب نهایی: یک بار دیگر اشاره می‌کنیم که برای تکمیل فرآیند نصب برروی Install و سپس برای رفتن به  خود برنامه‌ی کاربردی روی Done ضربه بزنید. برروی Enable Swype ضربه بزنید و سپس در مرحله‌ی بعد OK را انتخاب کنید. در منوی بعدی جعبه‌ی کنار Swype Beta را تیک بزنید. یک پیام ظاهر می‌شود و سیستم عامل اندروید به شما هشدار می‌دهد که این برنامه‌ی کاربردی ممکن است داده‌های مربوط به کلمه‌ی عبور شما را جمع‌آوری کند اما سایت وب Swype به شما اطمینان می‌دهد که این موضوع هرگز رخ نخواهد دارد بنابراین برروی OK ضربه بزنید.

5)ـ کار تقریبا به اتمام رسیده: دکمه‌ی back تلفن خود را برای برگشتن به منوی اصلی فشار دهید. برروی Select Swype و OK ضربه بزنید. از منوی روش ورود، برروی Select Swype ضربه بزنید و کار تمام است. اگر می‌خواهید Swype را امتحان کنید برروی Finish ضربه بزنید. در غیر این صورت برای تغییر ارجحیت‌های خود مثل لرزش در هنگام فشردن کلیدها یا اتصال به سرویس‌هایی مثل فیس‌بوک، برروی Swype settings ضربه بزنید.

6)ـ از آن استفاده کنید: حالا شما می‌توانید تنها با یک دست بنویسید. کافی است شست خود را برروی حروف بکشید تا کلمه‌ی مورد نظرتان تشکیل شود؛ شما حتی نیازی به فشردن کلید space bar ندارید. وقتی با میان‌برهای آن مثل کشیدن انگشت از یک حرف واحد به سمت space bar برای نوشتن حروف بزرگ یا کپی متن با کشیدن انگشت از Swype Key به سمت C آشنا شوید Swype حتی می‌تواند به تایپ سریع‌تر شما کمک کند.

یک صفحه‌ی Home راحت‌تر

صفحه‌ی Home استاندارد تلفن اندروید شما حقیقتا با هدف قابل استفاده بودن طراحی نشده است. برنامه‌های کاربردی و عملکردهای تلفن در منوهای بیرون از صفحه‌ی اصلی(off-screen) مخفی شده‌اند بنابراین هیچ راهی برای دسترسی سریع به چیزهایی که نیاز دارید وجود ندارد. با اِعمال چند تغییر شما می توانید صفحه‌ی Home را به شکلی که می‌خواهید تغییر دهید. افراد تازه‌کار می‌توانند برنامه‌های کاربردی مورد علاقه‌ی خود را به صفحه‌ی Home بکشند تا بدین ترتیب بدون رفتن به منوی اصلی بتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. اگر این برای شما کافی نیست، می‌توانید یک گام جلوتر بروید و LauncherPro را که به شما اجازه می‌دهد به طور کامل صفحه‌ی Home را برای حداکثر بهره‌وری سفارشی کنید نصب نمائید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد کارهای حقیقتا مفیدی مثل طبقه‌بندی برنامه‌های کاربردی براساس نوع (که بسیار شبیه به کاری که می‌توانید برروی iPhone انجام دهید) بکنید. انتقال برنامه‌های کاربردی به داخل پوشه‌های خاص، پیدا کردن آن‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند خصوصا اگر تعداد زیادی از آن‌ها برروی تلفن شما نصب شده باشد.Widgetsoid یک ابزار عالی دیگر است که به شما اجازه می‌دهد عملکردهای بیش‌تری به صفحه‌ی Home خود اضافه کنید و دسترسی به ابزاری مثل حالت Aeroplane را در بالای صفحه برای شما فراهم می‌کند.

 

پست های مرتبط
خانه‌ ی خود را مانیتور کنید
خانه‌ ی خود را مانیتور کنید

ممکن است قیمت سخت‌افزار کامپیوتر به شدت پائین آمده باشد اما این

Office 2013
Office 2013

نسخه‌ی بعدی Microsoft Office با برخوداری از یک اینترفیس سازگار با

موسیقی‌ های قدیمی خود را به فرمت دیجیتال تبدیل کنید
موسیقی‌ های قدیمی خود را به فرمت دیجیتال تبدیل کنید

Nick Peers به شما کمک می‌کند از کاست‌ها و صفحه‌های Vinyl خود

یک مسیریاب لینوکس بسازید
یک مسیریاب لینوکس بسازید

جدیدترین و گران‌ترین مسیریاب‌های امروزی به حدی مجهز و دارای

برادرانِ ستیزه‌ جو
برادرانِ ستیزه‌ جو

Yahoo، از پیشتازان حوزه‌ی جست‌و‌جو در اینترنت، یکی از مدیران

جادوی فایل‌ های XPS را کشف کنید
جادوی فایل‌ های XPS را کشف کنید

Dan Grabham در این مقاله به شما نشان می‌دهد چگونه ایمیل‌ها را با

دیدگاه ها
دیدگاه جدید